Jak získat PENB?

Jak mohu získat energetický průkaz?

Průkaz můžete získat velmi jednoduše – stačí nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Naši specialisté jsou připraveni Vám průkaz nejen zpracovat, ale i poskytnout odbornou pomoc při zajištění podkladů potřebných pro jeho zpracování.

 

Za jak dlouho jste schopni PENB zpracovat?

PENB zpracujeme a odešleme vždy nejpozději do 10 dnů od objednání a doručení potřebných podkladů. Potřebujete-li PENB rychleji, nabízíme variantu expresního vypracování průkazu do 48 - 72 hodin za příplatek 30%.

 

Jak probíhá platba za PENB?

Hotové výpočty ve třech vyhotoveních si můžete vyzvednout osobně a zaplatit hotově nebo převodem, také Vám průkaz můžeme zaslat doporučeně poštou na dobírku - záleží na tom, co Vám nejvíce vyhovuje, my se přizpůsobíme Vám!

 

Kdo je oprávněn PENB zpracovat?

PENB je oprávněn zpracovat energetický specialista s příslušným oprávněním, autorizovaným Ministerstvem průmyslu a obchodu. 

 

Kolik stojí průkaz energetické náročnosti pro můj objekt?

Ceny jsou odstupňované podle typu a velikosti objektu. Detailní přehled cen, včetně aktuálních akcí a cenových zvýhodnění naleznete v sekci ceník.

 

Co všechno se v rámci zpracování PENB řeší?

Průkaz řeší veškeré energie spotřebované při standardizovaném užívání budovy. Do výpočtu tak vstupují tepelně-technické parametry stěn, střechy, podlah či oken. Dále do výpočtu vstupují parametry technologických systémů jako například typ zdroje tepla, jeho účinnost, způsob větrání budovy, typ osvětlení, účinnost rekuperace nebo případné použití obnovitelných zdrojů energií jako jsou solární či fotovoltaické systémy. Zařazení do příslušné kategorie je závislé na několika sledovaných faktorech, z nichž dva nejdůležitější jsou Celková dodaná energie a Neobnovitelná primární energie.